Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2011

Λύτρωση στο παρά... 7 για την Ξάνθη

Ο Μάρκο Μαρκόφσκι «έσωσε την παρτίδα» για τη Ξάνθη στην αναμέτρηση με το Λεβαδειακό. Με γκολ του Σέρβου επιθετικού επτά λεπτά πριν το τέλος η ακριτική ομάδα απέφυγε την εντός έδρας ήττα από τον Λεβαδειακό (1-1), που είχε ανοίξει το σκορ με τον Στέλιο Βασιλείου, εννέα λεπτά νωρίτερα...

Χωρίς να εντυπωσιάσει, η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έφτασε στην πηγή, αλλά δεν ήπιε νερό και τελικά έφυγε από τα Πηγάδια με το βαθμό της ισοπαλίας. Αξίζει να επισημανθεί ότι από τα 4 γκολ που έχει πετύχει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα η ομάδα της Βοιωτίας, τα 3 προήλθαν από τον ίδιο παίκτη, το νεαρό Στέλιο Βασιλείου (στην ήττα από την ΑΕΚ με 2-1, καθώς και στη νίκη επί της Δόξας Δράμας με 1-0).