Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2011

Τη γλίτωσε με... ισοπαλία ο Παναθηναϊκός

Ο Μήτρογλου αναδεικνύεται στον μεγαλύτερο εφιάλτη του Παναθηναϊκού. Ως παίχτης τόσο του Ολυμπιακού, όσο και του Πανιωνίου, όσο και του Ατρομήτου, τώρα, έχει αναχθεί στον μεγαλύτερο τιμωρό της "πράσινης" εστίας...

Το τελικό 1-1, μόνο ως μάννα εξ ουρανού μπορεί να χαρακτηριστεί, αφού οι "πράσινοι" κατάφεραν λίγο πριν το '90, με γκολ του Λέτο, να κλέψουν τον βαθμό της ισοπαλίας, έχοντας βγάλει την μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με 10 παίχτες.

Μόλις στο 3ο λεπτό, ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού Ορέστης Καρνέζης αποβλήθηκε! Στο 53 ο Κώστας Μήτρογλου άνοιξε το σκορ και ήρθε ο Λέτο, 5 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης να σώσει ότι σωζόταν.