Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

Βάφτηκε ερυθρόλευκο το ντέρμπι

Οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν τις 3/3 νίκες, συμπληρώνοντας 17 σερί παιχνίδια με νίκης, στους εγχώριους αγώνες, μες στο Καραϊσκάκη. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε., χάρη στο λάθος του Κοστάνσο, μόλις στο...

7ο λεπτό, όμως, ο Ολυμπιακός βρήκε το κουράγιο και κατάφερε από το πρώτο ημίχρονο να γυρίσει το παιχνίδι και να κερδίσει με 2-1.

Σκόρερ για τους ερυθρόλευκος οι Φουστέρ και Τζιμπούρ.

Καμία σχέση ο ΠΑΟΚ με το αγωνιστικό πρόσωπο που παρουσίασε στο Europa League, ενώ από την άλλη, η άμυνα του Ολυμπιακού είχε σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της.
Εκπληκτικοί οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού, αντί να καταδικάσουν τον τερματοφύλακα της ομάδας τους για το γκολ, αλλά και τα λάθη που έκανε στη συνέχεια, τον αποθέωναν κάθε φορά που έπιανε τη μπάλα στα χέρια του.